Temizlik Hizmetleri

Temizlik hizmetlerimizde öncelikli hedeflerimiz sizlere daha hijyenik, temiz, sağlıklı, ferah ve güzel bir çalışma ortamı sunabilmek ve sizleri gerçekleştireceğimiz hizmetlerimiz ile sürekli memnun edebilmektir. Özertem temizlik hizmetlerinde uzmanlığı yakalamış deneyimli bir firma olarak bilgi ve becerilerini sizlerin hizmetine sunmaktadır.
Beklenti ve gereksinimleriniz doğrulusunda sizlere özel en uygun temizlik programı yaratılır ve kaliteli hizmetimiz başlatılır.

Temizlik yapılacak yüzeylere göre aparatlar, kimyasallar, uygulama yöntemleri belirlenmektedir. Temizlik hizmetlerinde uygun kimyasalların ve makinelerin seçimi ve kullanımına özen gösterilmektedir. Temizlik hizmetlerimizin tamamında renk kodu uygulanmaktadır.

Kimyasal ve kağıt gruplarında ağırlıklı olarak Eczacıbaşı ürünlerini tercih eden firmamız isteği doğrultusunda temizlik sarf malzemelerinizi de tedarik edebilmekte ve faturalandırmaktadır. Sarf malzeme tedariklerinizde tüketim, maliyetler, dönemsel artış istatistikleri düzenli olarak tutulur ve size raporlanır. Tesis veya firmanızın bölümlerindeki tüketimleri, departmanlarınızın sarf malzeme harcamalarını inceleme olanağı sağlanır.

Özertem temizlik personeline Genel, işbaşı, temizlik usulleri, makine aparat kimyasal kullanımı, işçi sağlığı ve güvenliği ve kalite eğitimleri vermektedir. Özertem’ın eğitimleri her sene başı planlanan dönemlerde periyodik olarak gerçekleşmek ile birlikte denetlemeler sonucunda ve yeni proje başlangıçlarında da uygulanmaktadır. Amacımız iş bilgi becerisi ve iş memnuniyeti yüksek personellere sahip olmak, personel sirkülasyonunu minimumda tutmaktır.

Sunulan hizmetlerimiz prosedür ve süreçlerimiz desteği ile yürütülür ve haberli habersiz kontroller vasıtasıyla denetlenir, merkezimize raporlanır. Önleyici faaliyetler ile uygunsuzluk çıkması engellenir. Kalite anlayışımız doğrultusunda farklı kademe ve departmanlarca denetlenen hizmetlerimiz sizlere raporlanır ve memnuniyetiniz ölçülür.
Temizlik hizmetlerimizi farklı özellik ve işleyiş gösteren alanlar için çeşitlendirerek ayrı ayrı odaklamış bulunuyoruz. Özertem Ofis, plaza, alışveriş merkezleri, dış cephe, fabrika, hastane ve oteller için uyguladığı genel temizlik prensipleri ve uygulamalarının yanısıra özel temizlik prosedürleri ve yaklaşımları geliştirmiştir.
Temizlik hizmetlerinde Özertem size güven ve ferahlık hissettirecektir.

Ofis, Plaza, Alışveriş merkezleri temizliği

Çalışma ortamının temizliği çalışanların performansını ve motivasyonunu doğrudan etkileyen bir faktördür. Özertem 1980 yılından beri müşterilerine en temiz, sağlıklı ve ferah çalışma ortamını yaratmak için çalışmaktadır. Temizliğin yanı sıra çalışma ortamınızdaki düzenin korunması, ihtiyaçların giderilme hızı, sorunların çıkmadan önlenecek şekilde tedbirler alınması dikkat edilen hususlardır. Şahsi dokümanların ve masa düzenlerinin korunmasına azami özen gösterilir.
Ofis temizlik hizmetlerinde işin yoğunluğu ve istenen performansa göre gündüz koruyucu temizlik sunan destek personel ve akşam mesai saati sonrası genel temizlik yapan temizlik ekibi kullanılmaktadır. Gündüz koruyucu temizlik sunacak destek elemanlarımız tuvaletlerinizi periyodik kontrol eder, acil temizlik ihtiyaçlarını giderir, sarf malzemelerin yedeklemelerini ve tedarikini sağlar.
Mesai saatlerindeki yoğunluğun ardından akşam temizlik ekibimiz size ertesi gün çalışacağız tertemiz bir iş ortamı hazırlarlar. Her hafta Pazar günleri ise detaylı haftalık temizlik gerçekleştirilir. Ofislerin teknik odaları teknisyenler nezaretinde temizlenir. Tüm temizlik hizmetlerimizde renk kodu sistemi titizlikle uygulanmaktadır. Farklı yüzey ve alanlar için farklı kova temizlik bezi seti kullanılmaktadır.
Plazaların genel alanları teknolojik otomatlar ile az personel kullanılarak temizlenir. Kullanılan merdiven, asansör, depo, kontrol odaları ve diğer alanlar tahsis edilen görevlilerimiz tarafından hergün temizlenir.
Alışveriş merkezleri için temizlik programı ve iş akışı oluşturularak yönetimin fikrine sunulur. Çalıştırılacak ehil personel güvenlik araştırması ve eğitimlerin ardından vardiya sistemlerine göre işbaşı yaptırılır. Müşteri yoğunluğunun olduğu saatlerde koruyucu destek hizmet veren kısıtlı personel sayısı akşam artar, gece ise tüm zeminler sanayi tipi binekli ve itmeli makineler ile temizlenir. Otoparklarınızın temizliği sisteme dahil edilir ve otopark zemininde kirlerin birikmesi atıkların dolaşmasına engel olunur. Alış veriş merkezinizin temizliğinde kullanılacak kimyasallar, makineler, araçlar ve aparatlar size listelenir. Size özel atanacak müdür, yöneticiler ve temizlik personelleri ile ziyaretçilerinizin temiz sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmaları sağlanır. Sık toplantı ve geri beslemeler ile çağdaş ve dürüst bir iş ortaklığı ortamı oluşturulur.

Dış cephe temizliği

Binalarınızın estetiğini, görünümünü ve prestijini etkilen dış cephe temizliği Özertem uzmanları tarafından incelenerek uygun temizlik programı oluşturulmaktadır. Yükselen platform, vinç ve asansör imkanları ile ulaşılması zor olan cam ve kaplamalı cephelerinizin bakım ve temizlikleri etkin bir şekilde sağlanır. Binanızda bulunan mevcut asansörler kullanılmadan önce güvenlik bakımından geçirilir, gerekli kemer ve teçhizatlar kullanılarak temizlik süreci başlatılır.
Dış cepheyi oluşturan cam, granit ve diğer taş yüzeyler istenilen şekilde temizlenir. Dış cephe temizliklerinde ayrı ve özel bir kadro kullanılmaktadır. Camcı ekibimiz iş güvenliği üzerine bilgilendirilmiş, tam donanımlı ve eğitimlidir. Temizliği gerçekleştirecek görevlilerin detayları, kullanılan kimyasal ve aparatlar öncelikle sizlerin bilgisine sunulur.
Dİnçpak’ın gerçekleştireceği dış cephe temizliği binanıza ve çevrenize değer katacaktır.

Halı&koltuk yıkama hizmetleri

Duvardan duvara kaplı halılarınız sökülmeden yerinde Steam-Vacuum sistemi ile yıkanır. Kirlilik durumuna göre gerektiğinde fırçalama yöntemi uygulanır. Oluşmuş lekelerin sökülmesi için özel leke çözücü kimyasallar kullanılır. Halı altında elektrik ve data kabloları mevcut olan alanlarda, özel kimyasalların fırçalanması ile kuru halı yıkama uygulaması gerçekleştirilir. Koltuklar özen gösterilerek yıpratılmadan temizlenir. Öncelikle kuru vakum ile süpürülür ardından kumaş cinslerine göre uygun kimyasallar ile temizlenir. Ağır lekeler kuvvetli kimyasalların lokal uygulanması yolu ile çıkartılır. Koltuklar özel şampuanları ile köpürtülür ve ovalanır. Koltuklar en son sanayi tipi Steam Vacuum makinelerimiz ile ıslatılıp suyu çekilir. İşlem sırasında koltukların ahşap, metal alanları korunur, sonrasında ise silinir bakımı yapılır.

Endüstriyel Temizlik

Fabrikalar gibi üretim alanlarında üretimin daha sağlıklı ve temiz bir ortamda gerçekleştirilmesi çalışanlar ve yöneticiler için motivasyon arttırıcı olacaktır. Her sabah temiz ve hijyenik bir ortamda işbaşı yapılması günlük performansı ve iş memnuniyetini arttırıcı unsurlardır.
Endüstriyel alanların temizliğinde öncelikle ihtiyaç duyulan hijyen ve temizliğin planı yapılarak görüşünüze sunulur. Tesisin yüzey, alan, temizlenmesine izin verilen bölümler gibi özelliklerine göre gerekecek insan gücü, endüstriyel makineler ve kimyasallar hesaplanır ve temizlik programı oluşturulur.
Fabrika temizlikleri isteğiniz doğrultusunda üretim alanlarını, depoları, stokları, ambarları, fabrika yönetim katları ve bloklarını, atık kanallarını, servis ve teknik odalarını, dış çevreyi içerebilmektedir. Uygulanacak temizlik yöntemleri, temizlik sıklıkları, bölgelere göre personel listelemeleri, risk alanları gruplamaları ve renk kodu planlamaları size özel tasarlanır ve hizmetlerimizde uygulamaya sokulur.
Özertem temizlik kalite yönetimi ile iş sağlığı ve güvenliği prosedürlerini sizlerle paylaşır. Tesisleriniz için ayrıca gerek görülecek iş güvenliği bilgilendirmeleri eğitim programımıza eklenerek ekibimize periyodik aktarılır. Ekonomik ve verimli çalışmaya odaklanılarak, üretim tesislerinizin değerine değer katılacaktır.

Hastane Temizliği

Sağlık kuruluşlarında görsel değil bilhassa özde temizliğin önemi göz önünde bulundurularak, personelin eğitiminden uygun kimyasalların kullanımına kadar, sorumluluğunu aldığımız temizlik hizmetinin mükemmel şekilde verilebilmesi için gerekli gördüğümüz uyulması gereken prensipler belirlenmiştir. Bunlara ek olarak uluslararası medikal temizlik standartlarına aykırı olmaması kaydıyla hastanenin fiziki koşulları gereği ve hastane yönetiminin uygulamada özellikle yer verilmesini istediği hususlar da ayrıca değerlendirilip uygulanmaktadır.

Özertem sunduğu Hastane Temizliklerinde ;

Uygun standartta kimyasal kullanımı,
Personelin hizmet içi eğitimi ve periyodik sağlık muayenelerinin düzenli yapılması,
Klinik alanların(ameliyathane,yoğun bakım,müdahale odası vb…) ve genel alanların farklı özelliklerine uygun temizlik prosedürleri uygulanması,
Etkin kalite güvence programları, denetim kriterleri uygulamaları,
Enfeksiyon kontrol prosedürünün titizlikle uygulanması,
Kullanılan tüm materyal ve teçhizatta renk kodu uygulaması,
Amaca uygun doğru seçilmiş temizlik makineleri kullanımı,
Hastanelere özel çamaşır toplama, yıkama, depolama ve servis hizmetlerinin sunumu,
Tıbbi atık yönetiminin uygulanması.
Hususlarına büyük önem verilmektedir.

Kimyasalları kullanan personel, uygulama şekilleri, riskleri ve alınması gereken önlemler hakkında eğitim süreci içinde detaylı olarak bilgilendirilmektedir.

Kinik alanlarda (ameliyathane,yoğun bakım) kontaminasyon ve enfeksiyon riski nedeniyle uygun temizlik prosedürü en hassas şekilde sürdürülmektedir. Hizmeti veren personel ve kullanılan temizlik gereçleri bu alanlara özeldir ve diğer alanlarda kesinlikle kullanılamaz. Personelimiz, temizlik, hijyen, hastalara ve yardımcı sağlık personeline yardım konusunda özel olarak eğitilir. Portör muayeneleri ve sağlık kontrolleri firmamızca düzenli olarak yapılır. Enfeksiyon kontrol prosedürü ve atık yönetmelikleri titizlikle uygulanır. Genel alanlarda hastane koşuları ile yapılandırılmış temizlik programı uygulanır ve özellikle tuvaletlerde dezenfeksiyona önem verilir.

Otel hizmetleri

Turistik kuruluşların personel ihtiyaçlarında, sabit yada geçici personel istihdamı desteği verilmektedir. Otel standartlarında temizlik hizmetlerinin yerine getirilmesi ve kalitenin müşterilere yansıtılabilmesi gerekmektedir. Otel organizasyonu için öngörülen eğitim düzeyinde, iş kabiliyetinde ve fiziksel yeterlilikte oda ve kat sorumluları Housekeeper, Steward, Vale/Joker, Çamaşırhane görevlileri temin edilebilmektedir Bu personellerin yönetimleri, kayıtları, performans değerlendirmeleri ve maaş ödemeleri gerçekleştirilmektedir. Özellikle dönemsel ihtiyaçların personel sirkülasyonunu etkilediği otelcilik sektöründe Özertem desteğini sunmaktadır.
Mevcut iş miktarı ve yoğunluğu oda büyüklüklerine ve yatak sayılarına bağlı olsa da ortalama olarak bir odanın 15 ile 30 dakikada temizlenip düzenleneceği hedeflenmektedir. Temizlik görevlilerimiz yatakların bakımı, odanın düzenlenmesi, tuvaletlerin temizlenerek parlatılması, yerlerin yıkanması süpürülmesi, lekelerin çıkarılması gibi işlemleri kontrol listeleri ve iş akış yönergeleri ile gerçekleştirmektedir.
Otel temizlik hizmetleri standart prosedürlerimizin yanı sıra otel müşterilerini rahatsız etmeyecek ve daha çabuk sonuç alınacak şekilde düzenlenmiştir. Otel temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere özel ekipman ve makineler temin edilmektedir.

Residence maid hizmetleri

Toplu konutların, villa sitelerinin, residence komplekslerin yönetimlerine konut temizliği hizmetleri ve organizasyonu sağlanabilmektedir. Konut sahiplerine aileleri ve hobileri ile daha fazla vakit geçirme imkanı, yönetim işletmelerine güvenilir çağdaş ve etkili temizlik çözümleri sağlıyoruz. Konut temizliğini profesyonel ekiplerimiz kendi kimyasalları ve makineleri ile gerçekleştirmektedir. Standart ev temizliği prosedürü ve kontrol listeleri dışında müşterilerin özel istekleri dikkate alınarak temizlik planı düzenlenebilmektedir. Konutlardaki metal, ahşap, seramik gibi farklı özelliklerdeki alanlar ve aksesuarlar uygun temizlik maddeleri ile temizlenirken konutları eşya yerleşim düzeninin korunmasına önem verilir.
Konut komplekslerinin yönetimleri Özertem’ın hizmetlerini gurur ve güven ile sakinlerine sunar, maliyet ve yönetim avantajlarından faydalanır. Özertem’ın alanındaki tecrübe ve bilgisi ile eğitimli, tam gün personelleri beklentilerinizin karşılanması için hizmetinizdedir.

Konuşma başlat
Merhabalar,
Özertem Kurumsal Hizmetler'e hoşgeldiniz
Powered by